V případě jakýchkoliv dotazů mne můžete  kdykoliv kontaktovat :-)

+ 420 775 028 886 jogadobruska@seznam.cz

Jmenuji se Marek Skála, narodil jsem se v Jihlavě, kde jsem prožil čtvrtstoletí. V současné době bydlím na samotě u lesa poblíž Dobrušky. Od malička mě zajímá co je život, kdo jsme, proč tu jsme...

V pubertě jsem se dostal k buddhismu, a protože byla svoboda, objevila se i duchovní literatura, hltal jsem knihy o buddhismu. Jednou jsem si koupil knihu o józe, protože se mi líbila fotka na obalu, kde byli pružní jogíni. Kniha zůstala v šuplíku 15 let...

když jsem měl rodinu, hodně práce, malé děti, tělo začalo bolet a protestovat, cítil jsem potřebu velké změny - tělesné i duševní, vzpomněl jsem si na knihu o józe a začal cvičit. Během pár týdnů cvičení mi bylo tak dobře, tělesně i duševně, že jsem se rozhodl, že budu cvičit pro veřejnost. V roce 20014/15 jsem si udělal kurz jógy u Českého svazu jógy v Praze (manželé Knaislovi), a začal cvičit v Dobrušce.

Mezi tím jsem si udělal řadu kurzů, workshopů a retreatů, které mě ujistili, že jdu správnou cestou. Nešlo ale o rozumové uspokojení, šlo o bytostný pocit pohody, harmonie, sdílení, spojení, proud krásné energie, který jsem znal z dětství, než nastoupila k vládě hlava a rozum. Od té doby vnímám život více pocitově, srdcem, protože hlava mi nikdy štěstí nepřinesla (naopak vytvářela a vytváří problémy a strachy).
Buddhismus a praxe jógy mi ukázaly, že štěstí je možné, že je v nás, že jsme se s ním narodili, že ho nejde ztratit, jenom jsme ho zapomněli, zanesli prachem starostí, myšlenek, tužeb, přání, názorů vnějších i vnitřních autorit. Při cvičení, při meditaci, při zklidnění, cítím tyto okamžiky radosti a harmonie, které jsou zde pořád, jenom se jim otevřít. Cvičení a meditace pomáhá očistit se od nánosů zážitků a emocí, být zase čistý a nevinný v přítomnosti.

Moje vize je cvičit jógu bez omezení čar na mapě (kterým lidé říkají hranice), získávat a předávat vědomosti a znalosti o tom, jak uvést v harmonii tělo, ducha, univerzum, jak žít šťastně a plně v tomto světě. Jak objevit a realizovat náš potenciál, který máme každý unikátní, a jak ho naplnit. Nebát se a důvěřovat vlastní intuici a srdci.

A také nebrat věci moc vážně, umět se zasmát, umět se přizpůsobit, a třeba i změnit směr cesty....

kontakt: Marek Skála, tel.: 775 028 886, jogadobruska@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!